БЮТ пропонує зменшити автомобільні штрафи в 4 рази – через бідність водіїв

23.04.2009 12:50
www.ПРАВДА.com.ua

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що передбачає зниження штрафів за порушення правил дорожнього руху в середньому в чотири рази.

Автори ініціативи – члени фракції БЮТ Святослав Олійник, Андрій Портнов, Вадим Коротюк і Юрій Трегубов, повідомляє прес-служба Олійника.

Проектом закону пропонується привести розміри штрафів у відповідність до Кримінального кодексу: адміністративні штрафи не повинні перевищувати розміру мінімального кримінального штрафу.

Крім того, встановлюється законодавча заборона співробітникам Державтоінспекції спрямовувати свою діяльність на «фіксацію якомога більшої кількості правопорушень, як це найчастіше відбувається на сьогоднішній день».

Депутати звертають увагу на те, що основна функція працівників ДАІ – забезпечення безпеки дорожнього руху.

Зокрема, вони пропонують заборонити працівникам ДАІ патрулювати ділянки ближче 200 м від дорожніх знаків, що вказують на початок населеного пункту, обмеження швидкісного режиму і т.д., приховувати із зони видимості патрульний автомобіль і зупиняти транспортні засоби для перевірки документів (окрім випадків обґрунтованої підозри у здійсненні водієм правопорушення).

Законопроект також унеможливлює автоматичне штрафування за допомогою пристрою «Візир». Зокрема, його пропонується залишити лише як одну з підстав для складання протоколів.

Свою ініціативу парламентарі обґрунтовують тим, що істотне підвищення санкцій за порушення правил дорожнього руху стало невиправданим, оскільки нові штрафи не відповідають матеріальному становищу більшості водіїв, а крім того, є більшими, ніж стягнення, передбачені Кримінальним кодексом за скоєння злочинів.

Після набрання чинності запропонованим законопроектом, штраф за перевищення встановлених обмежень швидкості руху, наприклад, складатиме від 68 до 102 грн. (сьогодні штраф складає 255-340 грн.).

За порушення правил проїзду перехресть і проїзд на червоне світло водій заплатить від 119 до 136 грн. (сьогодні – штраф 510-680 грн.), а за водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння від 425 до 510 грн. або вилучення прав замість штрафу, що діє нині, в 2550-3400 грн.

На думку авторів законопроекту, ухвалення Верховною Радою запропонованих змін дозволить підвищити рівень захисту прав учасників дорожнього руху, а також приведе санкції за порушення ПДД у відповідність з матеріальним становищем водіїв і рівнем розвитку дорожньої інфраструктури в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *