Девид Камерон, премьер-министр Великобритании — это один из основных дирижеров либерализма в Европе, но у него другое мнение о себе.

Виступаючи в Оксфорді на честь 400-річчя Біблії короля Якова, прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав до відродження традиційних християнських цінностей заради того, щоб уникнути «морального краху» Британії.

Девід Кемерон заявив, що Великобританія є християнською країною і «ми не повинні боятися говорити про це».

Він сказав, що біблійний вислів «живи і дай жити іншим» в наші дні все частіше сприймається, як «роби, що хочеш». При цьому британський прем’єр зазначив, що не вірно думати ніби, виступаючи за християнство, він «якимось чином принижує інші конфесії».

Про себе Кемерон сказав, що він «відданий, але рідко практикуючий християнин», і визнав, що був сповнений сумнівів щодо важливих богословських питань. Лідер консерваторів виступив на захист ролі релігії в політиці, заявивши, зокрема, що Біблія мала вирішальне значення для формування британських цінностей.

Виступаючи в залі Крайст-Черч, одного з найбільших коледжів Оксфордського університету, що дав країні 13 прем’єр-міністрів, Кемерон сказав: «Ми християнська країна, і не повинні боятися говорити про це».

«Я ні в якій мірі не хочу сказати, що неправильно мати іншу віру — чи не вірити взагалі, — заявив прем’єр-міністр — Я знаю і з повагою ставлюся до того, що багато хто в нашій країні не релігійні. І я пишаюся, що Великобританія стала домом для представників різних релігійних громад, які роблять багато, щоб наша країна стала сильнішою. ​​Але я хочу сказати, що Біблія допомогла Великобританії знайти моральні цінності, які зробили Британію такою, якою вона є сьогодні».

За словами Кемерона, йому часто доводиться чути вислів колишнього представника зі зв’язків з пресою Тоні Блера Алістера Кемпбелла, який заявив, що «політики не повинні робити Бога».

«Якщо мається на увазі, що ми не повинні стверджувати, що одна конкретна політична партія має прямий зв’язок з Богом, то вони абсолютно мають рацію», — заявив прем’єр, додавши, що це не повинно перешкодити британським політикам визнати, «як неймовірно важлива віра для багатьох людей у ​​Великій Британії».

Кемерон також вважає, що «людям легше вірити і служити в рамках інших конфесій, в ситуації, коли Британія впевнена у своїй християнській ідентичності». «Багато хто говорить, що набагато легше бути євреєм або мусульманином тут, у Великобританії, ніж у світській країні, такій, як Франція», — сказав він.

«Чому? Тому що толерантність, яку християнство вимагає від нашого суспільства, забезпечує більший простір для інших релігійних конфесій. А ще тому, що багато цінностей християнської країни є спільними для людей усіх віросповідань, а також для тих, хто не вірить в Бога», — заявив Девід Кемерон.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *