Про це повідомляє прес-служба ДАІ в АР Крим у п’ятницю
Представники «екологічних патрулів» не є співробітниками органів внутрішніх справ. Вони не мають права здійснювати екологічний контроль транспортних засобів на автодорогах, складати адміністративні протоколи, стягувати будь-які штрафи, у тому числі на місці.
У справжнього працівника міліції має бути ось такий значок. У «екологічних патрулів» таких немає |
Як повідомляє прес-служба, «патрулювання» таких козаків здійснюються на приватних автомобілях, в одязі, схожому на форму працівників Державтоінспекції (з капітанськими або майорськими погонами, генеральськими лампасами і шевронами червоного кольору).МВС нагадує, що працівники Державтоінспекції не займаються реалізацією так званих «екологічних талонів», які намагаються продавати водіям патрулі козаків.
Водії зобов’язані зупинятись лише на вимогу працівників міліції. За порушення Правил дорожнього руху працівники Державтоінспекції мають право складати адміністративні протоколи і виносити ухвалу або передавати протоколи до суду. Накладені штрафи оплачуються в банках, а не працівникам Державтоінспекції.
Водій, який в’їжджає на територію нашої держави, повинен мати при собі національне або міжнародне посвідчення водія відповідної категорії, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух, документ про реєстрацію транспортного засобу і поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (сертифікат страховки «Зелена картка»), нагадує прес-служба.
Працівники Державтоінспекції, які контролюють дотримання Правил дорожнього руху, повинні нести службу у формі, мати нагрудний знак встановленого зразка і патрулювати на службових автомобілях з номерними знаками на синьому фоні.
Такою є форма працівників Державтоінспекції. Смужки на ній можуть бути оранжевими, або ж салатовими |
Під час зупинки транспортного засобу працівник ДАІ зобов’язаний назвати своє прізвище, ім’я, звання, посаду і підрозділ, де проходить службу, назвати причину зупинки. На вимогу учасника дорожнього руху він повинен пред’явити службове посвідчення.
ДАІшник має працювати на спеціальному авто, на якому мають бути вказані телефони гарячої лінії. Якщо від вас вимагають зупинки на приватних автомобілях, майте на увазі, що ви маєте справу не з правоохоронцями |
Як повідомили «Українській правді. Життя» у прес-службі Державтоінспекції, такі «екологічні патрулі» діють у Криму вже декілька тижнів. Такі козаки беруть приблизно по 200 гривень за перевірку екологічності авто, а потім ще 40 гривень за «екологічний талон».
На вимогу водія ДАІшник має пред’явити посвідчення ось такого зразка. У «екологічних патрулів» їх нема |
Ось так виглядають екологічні патрулі козаків за роботою |
Козак у власному авто. На чоловікові — генеральські штани |
Усі фото Державтоінспекції МВС України