Новый рекорд взяток в Украине составил 42 000 000 (миллиона)

Рекордний хабар у $42.000.000 — чиновників затримали.
На рекордному хабарі спіймала міліція місцевого чиновника. Під час отримання 42-х мільйонів доларів на Київщині затримали голову Броварської районної адміністрації. Він разом зі спільниками вимагав гроші за виділення землі. Майже усіх учасників змови міліціонери затримали. Крім одного — він поки що переховується за кордоном.
Це не бутафорія, а справжні гроші. У кожній пачці — по півмільйона гривень. Загалом — 11 мільйонів. Це лише маленька частина хабара, якого чиновники Київської області вимагали за землю. Загальна сума хабара мала становити 42 мільйони доларів.

За даними міліції, 38 з них голова Броварської районної адміністрації Микола Діденко вимагав за ділянку у 36 гектарів неподалік Києва. За інший менш ласий шматок у 40 гектарів — від іноземного інвестора вимагали 4 мільйони доларів.

Сергій Корніч, начальник УБОЗ ГУ МВС України в Київській області: «В официальных разговорах, которые проходили в служебном кабинете, держпосадовци в категорической форме утверждали, что эти деньги идут не им, а тем людям, которые, якобы, этой землей обладают. На самом же деле, в определенных местах, где на их взгляд невозможна была видео- и звукозапись — они подтверждали свои преступные намерения».

Щоб викрити посадовців, міліціонери взяли 11 мільйонів гривень з грошей міністерства. Їх начебто принесли як першу партію хабара. «На гарячому», окрім голови райради, затримали його заступника — начальника управління земельними ресурсами, та ще двох посередників. Поки що усіх затримали на 72 години. А загалом чиновникам загрожує від 5 до 7 років тюрми.

Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України: «З понад півтора тисячі справ, які фіксуються приблизно однаково щорічно. В судах нажаль в рік конкретний тюремний терміни отримують лише десятки осіб».

Окрім броварських хабарників міліціонери напередодні затримали мера Ніжина. Той вимагав за вирішення земельного питання на Чернігівщині півмільйона гривень. Затримали чиновника під час отриманні першої частини у 20 тисяч доларів.

Роман Сухан, Сергій Кондратьєв, 5 канал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *