Зміни та доповнення до Правил Дорожнього руху передбачає Постанова Кабінету Міністрів
від 1 жовтня 2008 року №876 «Про внесення змін до постанови КМУ від 10.10.2001р. №1306».
Про це повідомляє прес-служба відділу ДАІ Чернігівської області.
Так, згідно Правил дорожнього руху пункт 21.11 забороняється перевозити:
б) дітей, зрістом менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку,- у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією; на передньому сидінні легкового автомобіля – без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла чи мопеда.
Принципова необхідність фіксації дитини в автомобілі в спеціальному дитячому сидінні або штатним ременем безпеки, а не на руках дорослого пасажира, обумовлена тим, що при різкому гальмуванні на швидкості в 50 км/год «вага» дитини зростає майже в 30 разів.
Так, якщо вага дитини 10 кг, то в момент удару вона буде «важити» вже близько 300 кг. І втримати його від удару практично неможливо.
Виникає зразу питання, де безпечніше перевозити дитину в автомобілі? Дане питання хвилює багато водіїв.
Багато з водіїв упевнені, що найнебезпечнішим місцем для установки дитячого крісла є місце позаду водійського крісла. Але, при аварії водії несвідомо прагнуть підставити під удар правий бік автомобіля, який знаходиться подалі від них.
Дослідники з американського видання Pediatrics після вивчення величезного числа аварій, з’ясували, що ризик дитини загинути або отримати травму при аварії у разі установки крісла посеред заднього сидіння складає 28%. Для порівняння, якщо крісло стоїть відразу за водієм, то ризик складає 31%, а ось з правого боку вже 40%.
Тож, шановні дорослі, подбайте про безпечність своєї дитини!